Skola kā saime

Sapnis par valdorfskolu Pārdaugavā mums bija jau sen. Vēl tad, kad mūsu bērni bija pavisam mazi un apmeklēja bērnudārzu, kurā gadalaiku, mēnešu un dienas ritms pulsēja pēc antroposofa Rūdolfa Šteinera mācītajiem principiem.

Mēs vēlējāmies secīgu turpinājumu. Tā kā Latvijā tobrīd bija tikai divas valdorfskolas – viena Iļģuciemā, otra – Ādažos, sapņojām par pārdaugaviešiem pieejamāku valdorfskolu saviem bērniem, kuru mēs veidotu kopā.

Pirmais solis bija Rūdolfa Šteinera skolas biedrības dibināšana, tad sākām kā viena klasīte citas skolas paspārnē, un ar laiku mums piepulcējās ģimenes no Āgenskalna, Mārupes, Rīgas centra, Baložiem, Piņķiem un pat Jūrmalas. Lielākajai daļai ģimeņu nebija saistības ar valdorfiešiem, vairums skolēnu nav iepriekš apmeklējuši Valdorfa bērnudārzu, tomēr viņus aizrāva veids, kādā šeit tiek īstenota izglītība.

Kopš 2019. gada Pārdaugavas Valdorfa pamatskola mīt ābeļdārza ieskautā mājā Bieriņos, Asītes ielā 4, kur ar biedrības biedru finansiālu un praktisku palīdzību tika veikti nozīmīgi renovācijas darbi, lai ēku pielāgotu skolas vajadzībām. Nākotnē plānojam sakārtot arī fasādi.

Mums ir ļoti paveicies, jo ģimenes, kuras ir piepulcējušās pirmajiem skolas iniciatoriem, ir Pārdaugavas Valdorfa pamatskolas spēks. Liela daļa no vecākiem ir arī skolas biedrības biedri, un mēs kopā lemjam par jautājumiem, kuri skar skolēnu un skolas vajadzības. Mēs kopā iekopjam dārzu un rūpējamies par skolas ēku, mēs stādām kokus, iekārtojam klašu telpas, organizējam un svinam svētkus.

Vēl vairāk mums ir paveicies ar skolotājiem, kuru vidū ir gan pieredzējušas valdorfskolotājas, gan jauni, mācīties griboši pedagogi, bet viņus visus vieno aizrautība un mīlestība pret bērniem un valdorfpedagoģiju.

Sapnis par valdorfskolu Pārdaugavā ir īstenojies – mēs esam iekļauti pasaules valdorfskolu sarakstā un plānojam augt vēl lielāki.

4ffb8fff-7694-49b2-9225-0811d7d72e2d.jpg

Skolotāju kolēģija