top of page

5. klase piedalās Olimpiskajās spēlēs

Tradicionāli Olimpiskās spēles Valdorfskolās notiek vasarā pēc 5. klases, kad ir apgūts Senās Grieķijas periods. Šajā vecumā fiziskais ķermenis jāattīsta maksimāli harmoniski, tas vēl ir pietiekami viegls un pakļāvīgs, pubertāte vēl nav sākusies pilnā apmērā, bet ir jau sasniegts zināms briedums un skolēni vairs nav tikai bērni. Sirds ritma un elpošanas attiecība šajā vecumā ir līdzīga pieaugušajiem (1 elpa = 4 sirdspuksti), tāpēc skolēni šajā vecumā var piedalīties klasiskajā grieķu pieccīņā – skriešanā, tāllēkšanā, diska un šķēpa mešanā, cīņā.

Šogad mūsu skolas 5. klase devās uz Lietuvas pilsētu Kazlu Rūdu, kur trīs dienas astoņas skolas no Lietuvas un Latvijas piedalījās ne tikai sacensībās pieccīņā, bet arī uzstājās ar Senās Grieķijas periodam atbilstošiem priekšnesumiem – sirtaki, grieķu dziesmām, Homēra "Iliādas" deklamēšanu, Botmera vingrošanas kompozīciju u. tml. Pēdējā dienā katras disciplīnas laureātiem pasniedza medaļas, bet atzinības rakstus saņēma visi dalībnieki.

Senajā Grieķijā Olimpiskās spēles nebija tikai sacensības vai sporta pasākums, tās bija upuris dieviem, kā garīgs rituāls. Valdorfskolā Olimpiskās spēles galvenokārt ir garīga izaugsme caur pārbaudījumiem un grūtībām; katrs dalībnieks var izpaust ne tikai fizisko, bet arī garīgo spēku.8 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page